آرشیو مصاحبه ها
صفحه: 1 از 24
اولین همایش کارآفرینی، ارزش آفرینی، پایداری کسب وکار

گفتگو با مهندس احسان بابایی؛
یکی از اهداف شرکت‌ها این است که می‌خواهند تولیدی داشته باشند که صادرات محور باشد و بتوانند توانمندیهای خود را در عرصه بین الملل، عرضه کنند. در اینجا مسئله حائز اهمیت این است که ابتدا باید محصولات خود را با تولیدات مشابه خارج از کشور مقایسه کنند، چنانچه محصول موردنظر دارای یک مزیت رقابتی نسبت به بقیه محصولات مشابه بود،
الگوی برای کارآفرینان ایران/ عالی نسب برندی برای اقتصاد ملی
ميرمصطفي عالي نسب هر روز اين تابلو را به دست مي‌گرفت و با غرور مسير خانه تا مدرسه را طي مي‌كرد. آن روزها هيچ كس نمي‌دانست اين كودك تبريزي سال‌ها بعد لقب «پرچمدار اقتصاد ملي» را به دست مي‌آورد و آنچنان در فضاي اقتصادي دوران دشوار جنگ تحميلي اثرگذار مي‌شود كه نامش براي هميشه با توليد ملي پيوند مي‌خورد.
گفتگو؛ چگونه فناوری نانو به توسعه محصولات کشاورزی سالم کمک نموده است؟
استفاده مستمر و بی رویه از کودهای شیمیایی مختلف در کشور ما حقیقتی است که می تواند به شدت سلامت افراد جامعه را مورد تهدید قرار دهد.
گفت‌وگو با دکتر محمد الماسی کاشی، مدیرعامل شرکت «مغناطیس دقیق کویر»‏
در جهان امروز کاربرد گسترده مواد و تجهیزات مغناطیسی در فناوری‌های نوین زمینه خوبی را برای تحقیقات فراهم کرده است. خاصیت مغناطیسی مواد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها است و شناسایی آن نیازمند دستیابی به دانش فنی ساخت ابزارها و دستگاه‌های پیشرفته است
گفت‌وگو با دکتر محسن جهانشاهی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت فناوری نانو کاسپین؛ فناوری نانو چگونه به حل بحران آب کمک خواهد کرد؟
در گذشته، به‌علت کمی جمعیت جهان، بحران آب به اندازه روزگار کنونی محسوس نبود. اما امروزه، با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، توسعه صنایع، و همین‌طور افزایش آلودگی منابع آب شیرین، دسترسی به آب کافی و مناسب در برخی از کشورها به یک بحران جدی تبدیل شده است.
گفتوگوبا مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و سرمایه‌گذاری کارآمد
شرکت توسعه مدیریت و سرمایه‌گذاری کارآمد در زمره شرکت‌های مشاوره‌ای فعال در حوزه فناوری نانو است. طی سال‌های اخیر، این شرکت با فضای کسب و کار شرکت‌های نانو و مسائل آن‌ها آشنایی یافته و به ارائه خدمات مشاوره‌ای در این حوزه مشغول شده است. بنا بر تجربیات به دست آمده و با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت اقدام به عارضه‌یابی شرکت‌های فعال در حوزه نانو کرده است.
مهندس حسین صالحی، مدیرعامل شرکت،تامین نانوساختار ‏آویژه
طی سال‌های اخیر، شرکت‌های متعددی در کشور ما ایجاد شده‌اند که تعداد قابل توجهی از آن‌ها در حوزه نانومواد فعالیت ‏می‌کنند. یکی از اقدامات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در جهت حمایت از این شرکت‌ها به‌واسطه شرکت «تامین نانوساختار ‏آویژه» صورت می‌گیرد.
مصاحبه با مدیر عامل شرکت" تجهیز آفرینان نوری پارسه"
همزمان با برگزاری پنجمین جشنواره فناوری نانو از 7 محصول نوین در حوزه فناوری نانو رونمایی گردید. یکی از محصولات رونمایی شده، دستگاه "برش‌نگاری فلورسنت مولکولی" بود که توسط شرکت" تجهیز آفرینان نوری پارسه" طراحی و ساخته شده است. این شرکت در سال 1390 با هدف ساخت تجهیزات تصویربرداری اپتیکی از حیوان کوچک ایجاد گردید.
گفت‌وگو با دکتر محمود تبریزچی، مدیرعامل شرکت تاف فناور پارس؛ ساخت دستگاه طیف سنج جرمی زمان پرواز
طیف‌سنجی جرمی (Mass Spectroscopy)‏ یکی از روش‌های طیف‌سنجی است که به بررسی نسبت جرم به بار مولکول ها با استفاده از میدان های الکتریکی و مغناطیسی می‏پردازد. آنالیز جرمی به روش زمان پرواز یکی از انواع روش های طیف‌سنجی جرمی است که به سبب قابلیت های آن در زمینه مطالعه مواد و ماکرومولکول‌ها مثل پروتئین‌ها از اهمیت خاصی در علوم مختلف از جمله شیمی، بیوشیمی، فیزیک، زیست شناسی، مواد و کشاورزی برخوردار است.

صفحه: 1 از 24